Zajęcia semestralne ABC Robotyki to idealne połączenie świetnej zabawy z edukacją! W trakcie 90 minut dzieci budują i programują fantastyczne roboty, które pokazują im jak działa otaczający je świat. Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci poszerzają swoją wiedzę z obszaru informatyki, fizyki, a także historii, biologii, geografii i astronomii – a wszystko to podczas świetnej zabawy, od której trudno się oderwać. Codziennie udowadniamy, że nauka wcale nie jest nudna!

W trakcie zajęć dzieci korzystają z najnowszych zestawów wypuszczonych na rynek przez LEGO czyli LEGO® WeDo 1.0 lub LEGO® WeDo 2.0 lub LEGO® Mindstorms® EV3
Nasze zajęcia składają się z 4 etapów:

  1. Wprowadzenie do tematu.

Nauczyciel opowiada o robocie, który zostanie zbudowany, objaśnia jakie czujniki zostaną wykorzystane oraz jak będzie wyglądał robot. Porusza zagadnienia związane z omawianym tematem i przekazuje wiedzę teoretyczną, która za chwile zostanie wykorzystana w trakcie budowy.

  1. Konstruowanie robota.

Dzieci w dwuosobowych zespołach, używając instrukcji wyświetlonych na komputerze budują swoje roboty. Wiedza, którą zdobyły kilka minut wcześniej zostaje teraz wykorzystana w praktyce.

  1. Programowanie.

Ukończenie modelu zwierzątka lub statku kosmicznego to jeszcze nie koniec. W tym etapie należy wydać odpowiednie komendy w środowisku programistycznym aby nasze roboty wykonywały swoje zadania. Język programowania jest graficzny i intuicyjny więc dzieci bardzo szybko przyswajają tę umiejętność.

  1. Zabawa.

Ostatni, a zarazem najważniejszy, etap jest uwieńczeniem pracy każdego dziecka. Dzieci mogą obserwować działanie mechanizmów oraz modyfikować program.